REISIMAAILM nr (98) 4-5/2010

Räpinas nüüd hotell ja restoran

Räpinas ei olnud siiani kohta, kus kaugemalt tulnud külaline ööbida või restoranis süüa saaks – see oli kindlasti ka piirkonna turismiarenduse kitsaskoht. Nüüd on see mure murtud, sest juunis avas oma uksed hotell Räpina koos Kiudoski Restoraaniga.

Janno Karu, Juho Karu ja Merike Käämer, osaühingu Räpina Reisid osanikud, peavad tänulikud olema oma esivanemale Rudolf Kiudoskile, kes 1930. aastal ehitas toeka kahekorruselise mansardkorrusega maja, mis on omanud olulist rolli Räpina elus kaheksakümne aasta jooksul. Nimelt sai maja oma esimese märgilise tähenduse siis, kui Rudolf Kiudosk rentis hoone II korruse postkontorile.

Maja ajalugu on põnev, sest see on käinud nö käest kätte – vene okupatsiooniga natsionaliseeriti, sakslased tulid ja andsid maja omanikule tagasi, siis natsionaliseeris nõukogude võim selle uuesti ning omandireformiga tagastati lõpuks tegelikele omanikele. Vahepealsel ajal on maja pakkunud peavarju elanikele ning ka mitmetele väikepoodidele, pikad aastakümned muutsid omaaegse uhke hoone aga odavate korteritega räämas ja halvas seisukorras olevaks majaks.

Omanikud leidsid, et maja väärib paremat saatust ning alustasid juba aastaid tagasi maja uut tulevikku ette valmistama – maja tuli seestpoolt täielikult tühjaks lammutada ning kehvas olukorras olevad endised korterid likvideerida. Majast jäid praktiliselt järele vaid tugevad palkseinad ja vahelaed. Selleks, et hotelli- ja restoraniplaane teostada, tuli koguda sääste investeeringuteks, kirjutada projekte ja teha äriplaane. Siinkohal tuleb märkida, et olulise tõuke projekti elluviimiseks andis PRIA, kes 2009. aasta suvel otsustas projekti toetada, siis algas ka aktiivne ehitustegevus ning 2010. aasta juunis oligi plaanitu teoks saanud.

Hotell Räpina

Majal on neli korrust. I korrusel on restoran, invatuba ja allergikute tuba, II korrusel 14 tuba (4 ühe-, 8 kahe- ja 2 kolmekohalist tuba), III korrusel on konverentsiruum kuni 40 inimesele ja teises majatiivas sviit (elutuba, magamistuba, kööginurk, suur vannituba mullivanni ja soome saunaga), IV korrusel asuvad tehnilised ruumid.

Toad on sundventilatsiooniga (seda saab reguleerida vastavalt ilmaoludele ja tubade kasutatavusele), tubades on duširuum WCga, internet, TV ja telefon.
Paar kahekohalist ja kolmekohalised toad on küllalt avarad lisavoodite paigutamiseks, seega saavad ka pered siin mugavalt majutuda.

Tubade, nagu ka kogu maja, sisustusstiil on ajastutruu, külaline saab nautida 1930. aastatel moes olnud funktsionalismi – maja sisekujundaja Kaidi Rämman tegi põhjalikku uurimistööd, et välja selgitada tolleaegne stiil, näiteks oli suur abi ka ajakirja “Turismiteataja” 1937. aasta numbrist. Nii paeluvad külalisi kindlasti omapärased valgustid, ehtne tammeparkett, eripärased uksed, elektrilülitid, stiilne tapeet, aga ka riidekapid ja paljud muud mööbliesemed, mis valmisid sisekujundaja jooniste põhjal eritellimusena Tartumaa firmas Jaan Sild Wako Värkstuba.

Maja näeb praegu välja üsna samamoodi, nagu see oli 80 aastat tagasi, kuid ajapikku lisanduvad veel mõned iseloomulikud detailid, näiteks dekoratiivsed puust aknaluugid.

Hotell vastab 3 tärni nõuetele, majutada saab korraga 35 külalist.

Kiudoski Restoraan

Restoranis, kuhu korraga mahub einetama kuni 50 inimest, on kaks saali, kusjuures üks neist jaguneb omakorda kaheks, nii tekib võimalus eraldada ülejäänud ruumist paksude kardinate abil privaatne saksakamber, kus seltskond saab õdusalt omaette olla. Siinse restorani teebki mugavaks just see, et tegu ei ole suure nelinurkse saaliga, vaid siin tekib ka mõnusalt sopilisi kohti, kus klient saab ennast mugavalt tunda.

Restoran pakub lisaks hubasusele ka meeldivat teenindust ning otse loomulikult värsketest kohalikest toiduainetest valmistatud kvaliteetset, tervislikku ning maitsvat toitu. Oluliseks komponendiks tõotab kujuneda kohalik Peipsi järve koha – see on lausa fantastilise maitsega kala, millest saab väga erinevaid roogasid teha.

Siinsed kokad annavad külalistele võimaluse nautida erilist Lämmijärve äärsele piirkonnale iseloomulikku toidukultuuri.

Sisehoovid

Hotelli tänavapoolne sisehoov jääb parklaks, lisaks tulevad kohad autokaravanidele koos teenindushoonega nende jaoks, kusjuures loomulikult saavad karavanituristid kasutada kõike hotellis ja restoranis pakutavat, kaasa arvatud saun.

Sisehoovis leiab endale asukoha ka laste mänguväljak (siin on näiteks hea suurte puust meisterdatud klotsidega omaenese ehitusi rajada) koos liivakastiga, mida parklast eraldab edaspidi pooleldi maapealne koobaskelder (nagu vanasti oli), kus saab maja veine hoida ja kust talvel hea kelguga alla lasta.

Tahapoole jääb haljastusega muruala, kus saab korraldada mitmesuguseid väliüritusi, näiteks meeskonnamänge suvepäevade puhul vms, siin saab ka grillida.

Vana kaev teeb õue stiilseks, samuti kui vanad palgid, mis lammutamisest alles jäid, needki leiavad nüüd uue paiga kaevu ümber – nostalgiline, omapärane ja turistile huvi pakkuv.

Kuna sisehoovi avaneb ka väliterrass, siis annab see võimaluse korraldada siin isegi väiksemaid kontserte või etendusi intiimsemas õhkkonnas, kuid igapäevaselt sobib siseõu ja terrass ideaalselt einetamiseks – otsekui piknik!

Miks Räpinasse tulla?

Kes seni pole Räpinat oma reisisihiks seadnud, see teadku, et seda tasub teha ja parem on planeerida siin peatumiseks rohkem kui üks päev. Järgnevalt lühiloetelu siinsetest ahvatlustest: Peipsi järv, ümberkaundne ilus loodus, Eesti vanim paberivabrik, Sillapää loss ja mõisapark, Leevaku hüdroelektrijaam, aianduskooli dendropark ja kollektsiooniaiad, paisjärv otse hotelli akende taga, Musitempel, Võhandu jõgi, Peipsi ja Pihkva järve ühendav Lämmijärv, vaade Venemaale, Mammaste suusarajad, kergliiklusteed kuni Võõpsuni, Poldri rahvusvahelise tähtsusega linnuvaatlusala, lähiümbruses asuvad ka Meenikunno raba, Piusa liivakoopad, Mustjärv ja Valgejärv, Taevaskoda suured metsad jne. Seega on siin palju, mida vaadata, lisaks saab harrastada üsna paljusid aktiivseid tegevusi – matkamine, surfamine, kalastamine igal aastaajal, jalgrattasõit, suusatamine, rabaretked, jahipidamine, süsta- ja kanuumatkamine jne.

Räpina vaatamisväärsused
http://www.rapina.ee/turism/vaatamisvaeaersused.html

Räpina Aianduskool
http://www.ak.rapina.ee/?cab=54&tekst=10111

Räpinasse tasub tulla just nüüd, kui siin on külalisi ootamas uus hotell ja restoran, need teevad siinviibimise mugavaks.

HOTELL RÄPINA
KIUDOSKI RESTORAAN
TARTU MNT 2
64504 RÄPINA
PÕLVAMAA
TEL 730 0460
info@rapinahotell.ee
www.rapinahotell.ee

Printerisõbralik versioon Printerisõbralik versioon
  • Koostööpartnerid: